Head

 

Optyk Gdańsk - Optometrysta - Badanie wzroku

 

Szkła progresywne są to szkła dla osób po 40 roku życia, które potrzebują jednych okularów do patrzenia w dal (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji), drugich okularów do bliży (np. czytanie, szycie, majsterkowanie), jak również przydałaby się im trzecie okulary do komputera, odczytania nawigacji w samochodzie i innych odległości pośrednich.

Szkła progresywne umożliwiają takim osobom wyraźne widzenie na każdą odległość  w jednych okularach ! Wyglądają jak normalne szkła jednoogniskowe, tyle że na ich powierzchni moc zmienia się płynnie. W sposób niewidoczny zawierają w sobie jednocześnie część do patrzenia w dal, odległości pośrednie, oraz strefę do patrzenia w bliż.

Okulary ze szkłami progresywnymi są jakby szyte na dane oczy użytkownika. Tylko on będzie w nich widzieć wyraźnie i czuć się komfortowo. Inna osoba nawet z taką sama wadą oczu już nie.

Należy wiedzieć, że wśród przez szkieł progresywnych istnieje ich bardzo wiele rodzajów, różnią się między sobą głównie szerokością części widzenia pośredniego - tzw. kanału progresywnego. Dodatkowo soczewki progresywne różnią się jeszcze wielkością zniekształceń w obszarach bocznych. Przeszkadzają one w zerkaniu na boki. Najnowsze konstrukcje tzw. „free form” mają znacznie zminimalizowane te aberracje. 

Progresywne

Im szerszy jest tzw. kanał progresji tym pole ostrego widzenia jest większe, a patrzenie jest wygodniejsze i bardziej komfortowe. W naszych salonach nie sprzedajemy szkieł progresywnych z wąskim i mało komfortowym kanałem progresji jak w większości  promocyjnych ofert znanych, sieciowych salonach optycznych ! Oferujemy jedynie zaawansowane szkła progresywne Varilux produkcji światowego lidera firmy Essilor. Do zakupywanych okularów progresywnych wykonywane jest bezpłatne, specjalistyczne badanie optometryczne sprawdzające wiele parametrów wzrokowych. Nasz optometrysta doradzi jaki rodzaj szkieł progresywnych będzie najbardziej odpowiedni dla warunków wzrokowych w jakich dana osoba funkcjonuje w życiu codziennym i w swoim środowisku pracy.

Każda para szkieł progresywnych jest objęta 30 dniowym okresem gwarancji adaptacji ! Jeżeli okaże się, że nie będziesz odczuwał właściwego komfortu widzenia w nowych szkłach progresywnych Varilux - wymienimy je na inne całkowicie BEZPŁATNIE.
Gwarantowane 100 % satysfakcji lub wymiana szkieł. 

Promocje:


Polub nas  na Facebooku - otrzymasz 10% rabatu na oprawki. Varilux Stenka

variluxwww.optyk-kolpak.pl