Optyk Gdańsk

 

   Optyk Gdańsk  -  Optometrysta  -  Badanie wzroku

varilux
Szkla progresywne
są to szkła dla osób po 45 roku życia, które potrzebują jednych okularów do patrzenia w dal a drugich do czytania. Umożliwiają one wyraźne widzenie na każdą odległość w jednych okularach !
Możemy widzieć ostro to co jest daleko, blisko, jak również to co jest w tzw. odległościach pośrednich. Użytkownicy okularów progresywnych mogą swobodnie prowadzić samochód, wyraźnie widząc przyrządy kontrolne i nawigację.

Wśród przez szkieł progresywnych istnieje ich bardzo wiele rodzajów, różnią się między sobą szerokością strefy ostrego widzenia. Jest to najważnieszy parametr, decydujący o jakości szkieł progresywnych. Dodatkowo okularowe soczewki progresywne różnią się jeszcze wielkością zniekształceń w obszarach bocznych. Moga one przeszkadzać w zerkaniu na boki np. spojrzenie w lusterka samochodu. Najnowsze, innowacyjne konstrukcje optyczne szkieł progresywnych Varilux minimalizują to zjawisko. 


Im szerszy jest tzw. kanał progresji tym pole ostrego widzenia jest większe, a patrzenie jest wygodniejsze i bardziej komfortowe. Decydując się na zakup okularów progresywnych konieczne jest uzyskanie informacji od optyka jak szerokie jest pole widzenia ! Można to porównać do sytuacji czy chcemy patrzeć jak przez dziurkę od klucza czy widzieć szeroko i komfortowo. 

Szczególnie polecamy najbardziej innowacyjne szkła progresywne Varilux X, które charakteryzują się najszerszym polem widzenia, bardzo łagodnymi i elastycznymi przejściami zmiany mocy. 
Każda para szkieł progresywnych jest objęta 30 dniowym okresem gwarancji adaptacji ! Jeżeli okaże się, że nie będziesz odczuwał właściwego komfortu widzenia w nowych szkłach progresywnych Varilux - wymienimy je na inne całkowicie BEZPŁATNIE. 
Gwarantowane 100 % satysfakcji lub wymiana szkieł.


Progresywne


Okulary progresywne - to proste.
Filmowy poradnik jak używać okularów progresywnych.
Źródło filmu: Szajna Laboratorium Optczne